Najczesciej zadawane pytania :


Czym jest Matecznik ?
Matecznik to profesjonalnie wykonany odlew Twojego brzuszka (popiersia) będący niezwykłą pamiątką na całe życie dla Ciebie i dziecka. Jest tworzony w dwóch etapach : wykonanie formy negatywowej w domu u przyszłej mamy i formy pozytywowej czyli odlewu właściwego będącego odwzorowaniem Twojego wyglądu w 100 %.Czy wykonywanie odlewu jest bezpieczne ?
Jak najbardziej. Podczas tworzenia odlewu używam gipsu medycznego z atestem firmy Hartmann. Skóra natomiast chroniona jest cienką warstwą silnie natłuszczającego kremu dzięki czemu gips do niej nie przywiera i jednocześnie kondycja skóry poprawia się.Jak długo schnie gips na moim brzuchu ?Po jakim czasie zdejmuje się gips z brzucha ? Jak długo trwa odlew brzucha ?

Po ok. 10-15 minutach. Gips bardzo szybko schnie i poczujesz jak odchodzi od skóry już po ok 8 minutach.Jakiej grubości jest warstwa gipsu nakładana na brzuszek ?
Jej grubość to ok. 2 mm a ciężar to maksymalnie 1 kgCzy podczas nakładania gipsu muszę stać w bezruchu ?
Kiedy nakładam gips możesz swobodnie oddychać, ruszać kończynami i prowadzić konwersację. Im spokojniej jednak siedzisz lub stoisz tym lepiej dla efektu końcowego.Jaki jesbr />
Jaki jest koszt wykonania odlewu ?
Cena jest uzależniona od wielkości odlewu, rodzaju, formy i pracochłonności namalowanego wzoru (czasami wystarczy 7 dni a czasami miesiąc to za mało).Czy podczas wykonywania odlewu może towarzyszyć mi ktoś bliski ?
Oczywiście. Obecność przyjaciół czy bliskich jest jak najbardziej wskazana.Czy muszę się lub coś przygotować przed spotkaniem z Odlewczynią ?
Najważniejszy jest dobry nastrój i odrobina cierpliwości. Resztę przyniosę i poinstruuję już na miejscu.

Przeciwwskazania do wykonania odlewu :
  • klaustrofobia
  • niewyleczone zmiany skórne
  • kłopoty z krążeniem
  • skłonność do omdleń
  • brak samoakceptacji :-)Czy odlew jest trwały ?
Ma on być pamiątką na wiele lat tak więc robię wszystko co właściwe aby tak właśnie było. Jest usztywniony i zabezpieczony przed zawilgoceniem. W tym celu zostaje pokryty żywicą, a namalowany wzór zabezpieczony lakierem bezpiecznym dla całej rodziny. Bazując na doświadczeniu moich klientek mogę stwierdzić, że trwałość odlewu jest porównywalna z trwałością obrazu olejnego.Jakie są sposoby umieszczenia odlewu w domu ?
Odlew zwany Matecznikiem najlepiej wygląda jeśli oprawimy go w ramy i powiesimy np. nad łóżkiem czy w innym ważnym miejscu naszego domu. Odlewy pełne natomiast proponuję postawić na postumencie .Gdzie można zrobić Matecznik ?
Pierwszy etap wykonywania odlewu odbywa się najczęściej w domu u przyszłej mamy. W tym celu dojeżdżam do niej niezależnie w której części Polski mieszka.
Natomiast kiedy zapragniesz zachować to w tajemnicy przed bliskimi aby zrobić im niespodziankę to zapraszam również do siebie, w okolice Warszawy.


Zapraszam także na Warsztaty Matecznikowe dla pań w ciąży . Więcej w zakładce Szkolenia

Droga Mamo, drogi Tato :

nie znaleźliście swojego pytania ?
To żaden problem, po prostu napiszcie do mnie albo zadzwońcie
Odpowiem na wszystkie wiadomości!
Zapraszam do odwiedzenia Pracowni Matecznik na Facebook

Znajdziecie tam zdjęcia nowych odlewów i innych prac,
a także aktualne informacje dotyczące szkoleń,
promocji i matecznikowych spotkań.
oleń,
promocji i matecznikowych spotkań. l>