Wykonanie odlewu to bardzo inspirujaca praca
Matecznik wykonywany jest w trzech etapach :
1.
Pierwszy to nałożenie na wybrane części popiersia cienkiej, 2mm warstwy bezpiecznego dla zdrowia gipsu medycznego, która stanowi formę negatywową. Każda z mam przed nałożeniem na jej brzuszek gipsu jest przeze mnie ustawiona w wygodnej pozycji siedzącej, a jej skóra pokryta odpowiednią warstwą mocno natłuszczającego kremu. Powoduje to nieprzywierowoduje to nieprzywieranie odlewu i swobodne jego zdjęcie po 10 minutach. Stosowany krem dodatkowo natłuszcza napiętą skórę, poprawiając jej kondycję.
Odlewanie brzucha
2.
Drugi etap to powstawanie pozytywu i przebiega już w pracowni gdzie tworzony jest gładki odlew odwzorowujący w 100% wygląd przyszłej mamy.
3.
Etap malowania z kolei jest bardzo pracochłonny i może potrwać nawet kilka tygodni. Ozdobić nim można pokój dziecięcy lub inne ważne miejsce w mieszkaniu.
Informacje dodatkowe o wykończeniu odlewu :

Gipsowy matecznik może być pomalowany na wzór, który wybierze sobie przyszła mama lub może pozostać zupełnie biały. Jego wygląd możemy dopasować np. do wystroju wnętrza, stosując różne techniki malarskie. Oprawiony w ramy jest pięknym, przestrzennym obrazem, jedynym w swoim rodzaju oryginałem nie do podrobienia ! Kazdy brzuszek jest przeciez inny !

Droga Mamo, szanowny Tato :

Jeżeli macie pytania odnośnie wykonania odlewu "Waszego" brzuszka,
to zapraszam na stronę najczęściej zadawanych pytań.
Zapraszam do odwiedzenia Pracowni Matecznik na Facebook

Znajdziecie tam zdjęcia nowych odlewów i innych prac,
a także aktualne informacje dotyczące szkoleń,
promocji i matecznikowych spotkań.